Search
Euro
English

باربیکیو چوبی

نکاتی درباره باربیکیو :

در صورتی که در خانه خود بالکن، پاسیو یا حیاط خلوت دارید، این امکان برای شما وجود دارد تا در فضای بیرونی خانه با اعضای خانواده وقت بگذرانید یا دورهمی کوچکی برای وقت گذراندن ایجاد کنید. بدون شک مهمانی در فضای باز بدون کباب صفایی ندارد و به همین خاطر استفاده از باربیکیو در محوطه پاسیو یا بالکن نقش مهمی داشته و می توان با کمک آن تمامی مواد غذایی که به سیخ کشیده شده است را کباب نمود.

باربیکیو چیست؟

به نوعی کباب پز که در فضای باز مانند باغ، ویلا، بالکن و حیاط خلوت از آن استفاده می شود، باربیکیو گفته می شود. در واقع باربیکیو یک روش پخت است که با قرار دادن انواع مواد غذایی مانند گوشت بر روی حرارت در فضای باز ایجاد می شود.

منبع تامین حرارت در باریکیو ذغال، اجاق گاز برقی یا گازی و چوب می باشد که به صورت ذغال داغ یا میله های برقی در باربیکیو وجود دارد.

انواع باربیکیو :

همان طور که گفته شد، باربیکیو نوعی کباب پز بوده و تفاوت زیادی با کباب پزهای معمولی دارد و دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع تقسیم بندی، تنوع زیادی دارند. اما به صورت کلی باربیکیو در چند گروه مختلف طبقه بندی می شوند که شامل موارد زیر می باشد.

باربیکیو ذغالی :

این مدل از باربیکیو جز، پرطرفدارترین نوع باربیکیو بوده و دلیل آن هم این است که اکثر افراد علاقه زیادی به درست کردن کباب بر روی ذغال دارند و همین مسئله باعث شده باربیکیو ذغالی در شمار محبوب ترین باربیکیوها قرار بگیرید. اما شایان ذکر است که در زمان خرید باربیکیو ذغالی باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید خرید مناسبی را داشته باشید.

  1. قبل از خرید باربیکیو باید نیاز سنجی انجام شود و با توجه به نیازهای فعلی و احتمالی آینده خرید خود را انجام داد.
  2. ابتدا حداقل و حداکثر ابعاد و اندازه ای که برای بابیکیو در نظر دارید را مشخص کرده و بر طبق آن باربیکیو ذغالی مناسبی را خریداری کنید.
  3. بهتر است بدانید که باربیکیو ذغالی هم به صورت ثابت و هم به شکل قابل حرکت می باشد و در زمان خرید باید مشخش کنید که می خواهید باربیکیو به صورت ثابت قرار بگیرید یا امکان جابجا کردن آن هم وجود داشته باشد.
  4. از آن جایی که باربیکیو ذغالی انواغ مختلفی دارد، پیشنهاد می کنیم قبل از این که اقدام به خرید نمایید، در مورد انواع باربیکیو ذغالی اطلاعات کافی را کسب کرده تا بتوانید خرید موفقی داشته باشید.
  5. در زمان خرید باربیکیو باید برندی را انتخاب کنید که متناسب با سطح رضایت مندی شما باشد. به همین خاطر قبل از خرید درباره انواع برندهای باربیکیو ذغالی اطلاعات کسب نمایید.

قیمت باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی قیمت زیادی ندارد اما باید در کنار کیفیت آن، قیمت باربیکیو ذغالی را ارزیابی نمود. زیرا خرید یک باربیکیو ارزان و بدون کیفیت باعث می شود تا عواقب ناخوشایندی در برداشته باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، بحث تمیز کردن و نظافت باربیکیو است و مهم تر این که باربیکیو ذغالی بیشتر سایر باربیکیوها نیاز به تمیز کردن دارد و دلیل آن هم این است که ذغال در زمان آتش گرفتن خاکسترهای زیادی را به هوا پرتاب می کند و باید بعد از استفاده از باربیکیو ذغالی فضا را تمیز نمود. بنابراین در صورتی که در آپارتمان زندگی می کنید، به فکر خرید باربیکیو بی دردسر و مناسب تری باشید و از باربیکیو ذغالی استفاده نکنید.

باربیکیو گازی

پر کاربردترین نوع باربیکیو در جهان باربیکیو گازی می باشد و عمده ترین سوختی که در طراحی و ساخت این نوع باربیکیو استفاده می شود، گاز مایع یا گاز شهری است و می توان گفت که برای خانه های امروزی استفاده از باربیکیو گازی مناسب تر است، زیرا از این مدل باربیکیوها می توان در محیط هایی مانند حیاط، تراس و پشت بام با اطمینان خاطر استفاده نمود و چون نسبت به سایر باربیکیوها راحت تر تمیز می شود، طرفدار بیشتری خواهند داشت. البته شایان ذکر است که باربیکیو گازی می تواند ساختارهای مختلفی مانند آجری، سنگی، چدنی و استیل داشته باشد.

 نحوه طراحی و ساخت باربیکیو گازی

باربیکیو گازی در صورتی که دارای ساختار آجری باشد باید در محیطی ساخته شود که نیاز به استفاده از شیلنگ طولانی نباشد. اما اگر ساخت باربیکیو گازی به صورت فلزی باشد، باید به نوع شعله پخش کن ها و همچنین جنس آن ها توجه نمود. در صورتی که می خواهید باربیکیو گازی قابلیت جا به جایی داشته باشد، باید نوع پرتابل آن ها را انتخاب کنید.

باربیکیو گازی و قیمت آن

از آن جایی که باربیکیو گازی با ساختارهای مختلفی مانند آجری، ذغالی و فلزی در بازار موجود است، به همین خاطر نمی توان رنج قیمت مشخصی را برای این نوع باربیکیو اعلام نمود. بنابراین نوع ساختار و اجزای تشکیل دهنده باربیکیو از عواملی هستند که قیمت آن را تعیین می کنند نه نوع سوختی که در آن استفاده می شود.

باربیکیو آجری

وجود یک محفظه در باربیکیو آجری باعث می شود تا گرد و غباری که از سوختن ذغال یا چوب ایجاد می شود، پخش نشود. از این رو استفاده از باربیکیو آجری در بالکن و حیاط خلوت امکان پذیر خواهد بود.

باربیکیو سنگی

باربیکیو سنگی نوع متفاوتی از باربیکیو می باشد که می توان متناسب با نوع محوطه یا فضای بازی که در اختیار دارید، نمونه ای خاصی را انتخاب کنید. می توان از باربیکیو سنگی با جنس گابیون استفاده نمود، دلیل آن هم این است که چهره خاص و منحصر به فردی را به فضای آلاچیق می بخشد.

گابیون چیست ؟

توری گابیون که گاها” به آن توری سنگی هم گفته می شود، در واقع سبدهای سیمی پر از مصالح سنگی می باشند که در تمام زمینه های عمرانی کارایی داشته و با کنار هم قرار گرفتن این سبدها سازه های بزرگی ایجاد می شود.

توجه داشته باشید که سازه گابیون به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر از سازه های مشابه می باشند. موارد استفاده از توری گابیون در سد سازی، جاده سازی، دیوارهای محافظ و کف آبراهه ها بوده و می توان از آن به عنوان قفس استفاده کرده و حصار کشی نمود.

با کمک باربیکیو سنگی نه تنها می توان لذت پخت کباب را در فضای باز تجربه نمود، بلکه زیبایی منحصر به فردی در فضای بیرونی ایجاد می شود. شایان ذکر است که باربیکیو سنگی را می توان در زیر پرگولا( سقف مسقف یا غیر مسقف ) قرار داد تا چهره فضای بیرونی از این طریق زیبا تر به نظر برسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت چوبین سازه مراجعه نمایید.

0912-6936895