جستجو
US Dollar
فارسی
Back to all

مراحل بازسازی مغازه

مراحل بازسازی مغازه

تمامی بناها و ساختمان‌ها به مرور زمان و با استفاده‌ مداوم دچار افت کیفیت مصالح و فرسودگی می‌گردند که این امر موجب می‌شود تا افراد برای بازسازی ساختمان خود اقدام کنند. از اصول بازسازی ساختمان زیبایی و مقاومت نهایی است که می‌تواند عمر آن را بالا ببرد. بازسازی خانه نیز مانند تمام ساخت و سازهای دیگر قواعد و قوانین خاص خود را دارد که افراد باید آن را رعایت کنند تا بتوانند نتایج دلخواه خود را بگیرند.

داشتن یک مغازه زیبا می تواند بهترین برای کار شما باشد بنابراین با صرف هزینه مناسب بازسازی مغازه فرسوده و محل تجاری خود را انجام دهید. بنابراین با صرف هزینه مناسب و سلیقه خود می توانید یک مغازه فرسوده را بازسازی و نوسازی کرد .بازسازی مغازه در ابتدای شروع کار یکی از مهم­ترین و اصلی ­ترین مواردی است که باید بدان توجه نمود؛ که این امر سبب بهبود کیفیت کار و افزایش جلب رضایت مشتری می­ گردد.

نکات مهم در نوسازی بناهای قدیمی

قطعا یکی از مهمترین بخش هایی که در بناهای قدیمی دچار آسیب می گردد و در مراحل ابتدایی نوسازی به آنها باید توجه زیادی داشت، لوله کشی ها، سیم کشی ها، سیستم فاضلاب، تهویه و همچنین عایق ها می باشد که به طور معمول باید به تعویض کلی تجهیزات در این بخش ها رسیدگی نمود.همچنین در این میان توجه به سبک ساختمان نیز حائز اهمیت می باشد و باید سبک سنتی و قدیمی ساختمان نیز تغییر داده و پس از مراحل بازسازی، به فضایی مدرن و شیک تبدیل نمود.

به همین دلیل تعویض در و پنجره ها، برداشتن دیوارها، دیوار چینی جدید، تغییر رنگ ساختمان و ایجاد ابزارهای دکوراتیو جدید، همگی در امر بازسازی ساختمان های قدیمی و مراکز تجاری می باشد که بسیار تاثیرگذار خواهند بود در ادامه در رابطه با این موارد مفصل توضیح خواهیم داد.

مراحل بازسازی مغازه چیست؟

در هنگام بازسازی و ترمیم مغازه یا فروشگاه حتماً باید از وسایل و تجهیزات استاندارد و قابل اطمینان بهره برد. مغازه یا فروشگاه محور اصلی رفت‌وآمد و خرید افراد است لذا بازسازی و ترمیم آن امری واجب و ضروری می­ باشد که در افزایش کارایی و بهبود کار مؤثر خواهد بود. ازجمله مواردی که در حین مراحل بازسازی مغازه و فروشگاه باید به آن پرداخت به شرح زیر است:

1 جمع‌آوری اطلاعات جهت مراحل بازسازی مغازه:

از دوستان، خانواده و افرادی که به آن ­ها اطمینان دارید توصیه­ هایی بخواهید. قبل اینکه بخواهید مغازه خود را بازسازی کنید بررسی کنید که به چه وسایل و یا امکاناتی جهت نوسازی و ترمیم آن نیاز دارید و سپس اقدام کنید؛ و هم چنین ببینید چه افرادی می ­توانند در این زمینه شما را کمک و یاری رسانند.

بازسازی| بازسازی مغازه| نوسازی| دکوراسیون|  هزینه‌های مراحل بازسازی مغازه

2 هزینه‌های مراحل بازسازی مغازه:

قبل شروع کار خود لیستی از هزینه­ هایی که قرار است از آن جهت بازسازی مغازه استفاده کنید را تهیه کنید و سپس فعالیت خود را شروع کنید چون با برنامه ­ریزی این کار، کمک شایانی به خود جهت محاسبه خرج وهزینه­ هایی خود می­ کنید.

هم­چنین این برنامه ­ریزی در هزینه­ ها به شما کمک می­ کند تا بتوانید کاملاً واقع­گرایانه هزینه ­های راه اندازی و هزینه ­های ناشی از بهره برداری از فروشگاه را محاسبه کنید؛ که این هزینه ­ها بسته به نوع مغازه متفاوت بوده و شامل هزینه­ های راه اندازی، هزینه­ های خرید وسایل و تجهیزات و دیگر هزینه­ های بازسازی مغازه می ­باشد.

مورد بعدی بازسازی دکوراسیون و محیط داخلی مغازه می­ باشد که بخش عمده در شکل­ گیری مغازه را فراگرفته است که شامل موارد زیر می باشد:

3 مراحل بازسازی دیوار مغازه:

شاید اولین چیزی که در مغازه و فروشگاه توجه مشتری و یا افراد را به خود جلب کند دیوارهای آن باشد که با کمی طراحی و خلاقیت و رنگ­آمیزی­ های جذاب و دیدنی می ­توان به راحتی در زیبایی و بازسازی مغازه تأثیرگذار بود.طراحی داخلی مغازه به سبک کلاسیک و دکوراسیون جذاب و عالی داخل فروشگاه به همراه لوسترهای فانتزی و نورپردازی های جذاب داخل آن، زیبایی خیره‌کننده‌ای به مغازه می ­بخشد و همین موارد به ظاهر کوچک در بازسازی فروشگاه، می­ تواند تأثیر شگرفی در بازسازی و تغییر دکوراسیون مغازه داشته باشد.

دومین عامل مؤثر در زیبایی دیوار­های مغازه استفاده از کاغذ دیواری ­های فانتزی و یا آمیخته با رنگ­ های هنری می­باشد که باز هم بنا به نوع و موقعیت مغازه و فروشگاه متفاوت بوده و یا استفاده از قاب‌های هنری که ساخته­ ی دست هنرمندان است و یا قاب عکس ­های قدیمی که مشتری را به خاطرات شیرین گذشته خود می­ برد و او را سرشار از ذوق می­ کند هم می ­تواند تأثیر شگرفی در روحیه فرد داشته باشد و روحی تازه به فضای داخلی فروشگاه ببخشد و هم به نوعی جذابیت آن را دوچندان کند.

4 مراحل بازسازی مبلمان داخل مغازه:

فضای کافی برای نگاه کردن به کالاهای داخل مغازه در فروشگاه‌هایی از قبیل فروشگاه لباس، کفش، لوازم خانگی و... از مواردی است که در حین بازسازی مغازه باید بدان توجه نمود.چرا که باعث می­شود مشتری با خیال راحت و در فضایی دلنشین و بدون هیچ گونه نگرانی و استرسی وارد مغازه شود و از خرید خود لذت ببرد و یا در صورت خستگی بر روی مبلمان و یا صندلی­ های قرار داده شده در داخل مغازه استفاده کرده و بهره جوید و کمی استراحت کند. در واقع موقعیت استقرار مبلمان در مغازه هم بدون شک ارتباط مستقیمی با طراحی و فضای داخلی فروشگاه دارد.درواقع قرارگیری این مبلمان و یا صندلی­ های نشیمن در داخل مغازه، به نوع دکوراسیون و یا تغییراتی که قرار است حین بازسازی و نوسازی مغازه و یا فروشگاه اتفاق بیفتد، بستگی دارد.

بازسازی| بازسازی مغازه| نوسازی| دکوراسیون|  مراحل بازسازی دکوراسیون ویترین مغازه و فروشگاه

5 مراحل بازسازی دکوراسیون ویترین مغازه و فروشگاه:

یکی از مهم­ترین موارد قابل تأمل در هنگام بازسازی مغازه، تغییر دکوراسیون جذاب و بسیار هیجان انگیز ویترین مغازه می­ باشد که باید به آن توجه فراوانی شود. چراکه بازسازی و تغییر دکوراسیون ویترین مغازه می ­تواند به تنهایی مشتری را به سمت خود جذب کند. پس تمام دقت و تلاش و پشتکار خود را به کار گیرید تا بهترین و جذاب‌ترین ویترین را برای مغازه خود ایجاد کنید.

بسته به اینکه چه نوع مغازه یا فروشگاهی دارید طراحی و دیزاین آن، رنگ‌های گرم و مجذوب کننده به کار رفته در آن، نوع قرارگیری و طراحی محصول در داخل ویترین و تنوع فراوان محصول در مدل ­های متفاوت و هم­چنین وجود پنجره شیشه ای شفاف جهت در معرض قرار دادن محصول و خیلی موارد دیگر نقش مهمی در به نمایش گذاشتن محصول شما داشته که با هر بار بازسازی و تغییر دیزاین آن، می ­توانید شاهد پیشرفت چشم­گیر در فروش خود باشید که نتیجه آن افزایش مشتری و درامد شما می­ باشد.تمامی موارد ذکر شده در چیدمان ویترین برای بازسازی مغازه در نگاه اول مشتری را به سمت خود کشیده و پل ارتباطی عمیقی را بین خود و مشتری ایجاد می­کند.

6 مراحل بازسازی پنجره مغازه و فروشگاه:

طراحی زیبا و چشم نواز پنجره فروشگاه، جهت بازسازی و نوسازی مغازه تأثیر مثبتی در جذب مشتری داشته که بی نهایت مؤثر خواهد بود. هم­چنین ابعاد مناسب و بزرگی پنجره جهت به نمایش گذاشتن محصول پشت آن، باید به گونه‌ای طراحی و بازسازی شود که هم باعث زیبا جلوه دادن محصول باشد و هم از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد و مقرون به صرفه باشد.

از طرفی در بعضی از مغازه‌ها یا فروشگاه‌ها بسته به نوع دیزاین آن، از پرده‌های تزیینی جهت تغییر دکوراسیون مغازه استفاده می­کنند که این امر می‌تواند ایده بسیار جالبی باشد که مغازه داران از آن استفاده کرده و بهره جویند. رعایت تمامی این موارد و ریزه کاری ذکر شده در بازسازی مغازه، قطعاً مفید و نتیجه بخش خواهد بود.

7 سقف مغازه و فروشگاه:

باید از سقفی برای بازسازی و طراحی مغازه خود استفاده کنید که بتواند نیازهای شما را برطرف کند. مثلاً از رنگ سفید برای سقف فروشگاه استفاده کنید تا نور را بازتاب کند؛ که معمولاً از این نوع رنگ بیشتر برای رنگ­آمیزی سقف استفاده می‌کنند که باز هم بسته به نوع مکان و موقعیت مغازه و فروشگاه، می ­توان از طرح و نقش ­های مختلفی برای سقف استفاده کرد به عنوان مثال: کاشی ­های سقفی، کاشی­ های سقفی اکوستیک، کاشی­ های سقفی طرح دار، پنل های سقفی، کاشی­ های سقفی تابشی و موارد متعدد دیگری که در موقعیت‌های گوناگون می‌توان از آن بهره‌مند شوید.

یکی از موارد قابل توجه هنگام نصب سقف جدید، کف پوش آلومینیومی آن می­باشد که این ماده عموماً برای فرم‌های سقفی به کار می­رود و از جذابیت و دوام خوبی برخوردار است. سقف ساخته شده ازاین ماده بازتاب نور خوبی دارد و با طراحی داخلی مدرن به کار رفته در بازسازی مغازه و فروشگاه مطابقت دارد.

اما امروزه یکی از محبوب­ترین مواد سقفی به کار برده در سقف، نصب دیوار خشک آسان است که جلوه­ای بی نظیر به سقف می­ بخشد و مهم ­تر از همه اگر قصد اضافه کردن ماده ای متفاوت به سقف مغازه خود دارید، این نمونه گفته شده بسیار عالی عمل کرده و به دلیل خاصیت عایق بندی آن موجب می­ شود فروشگاه یا مغازه در تابستان گرم و در زمستان سرد شود.

8 درب مغازه یا فروشگاه:

یک انتخاب محبوب و ایده آل برای دفاتر، مغازه‌ها و بسیاری از ساختمان­های معتبر به طور یکسان، استفاده از جبهه های فروشگاه شیشه ای می­باشد که این نوع درب شیشه ای براق و چشم نواز و مدرن بوده و ظرافت و شایستگی فوق‌العاده‌ای را به تصویر می­ کشد. در واقع شفافیت آن اجازه می ­دهد تا مجموعه‌ای نامحدود از امکانات و وسایل و چیدمان درون مغازه به راحتی در معرض دید مشتری قرار بگیرد و حس کنجکاوی مشتریان را در طراحی و بازسازی مغازه برانگیزد.

این نوع درب شیک ترین نوع طراحی و دیزاین را دارا می­ باشد که به راحتی عبور و مرور را برای افراد راحت تر کرده و به دلیل اتوماتیک بودن آن دیگر نیازی به باز و بسته شدن درب، توسط مشتری نمی­باشد که از این لحاظ موجب حفظ بهداشت و سلامت فرد شده و نگرانی افراد را جهت رعایت مسائل بهداشتی برطرف می­کند.

از طرفی برخورداری از درب شیشه ای سفت و محکم و مقاومت بالای آن، این قابلیت و آسودگی را به مغازه می­دهد تا با اطمینان خاطر و اعتماد بیشتری وسایل و محصولات داخل فروشگاه گذاشته شود.که تمامی موارد ذکر شده در انتخاب درب، می‌تواند در بازسازی مغازه و فروشگاه مؤثر باشد.

9 نور مغازه و فروشگاه:

نور یک عامل اصلی و پررنگ در روشنایی مغازه می­باشد که با توجه به مکان و موقعیت مغازه یا فروشگاه از انواع مختلفی لامپ برای روشنایی داخل آن بهره می­ جویند. در واقع استفاده از لامپ‌های کم مصرف هم تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های مغازه داشته و هم موجب صرفه جویی در مصرف برق می ­شود؛ اما در فروشگاه‌های بزرگ بیشتر از لوسترهایی طلایی و پر نور که به زیبایی تمام نور را پخش می­ کنند و هم موجب جذابیت و دید بیشتر محصول می­شود استفاده می­شود.که امروزه بیشتر از چراغ‌های سقفی برای مغازه‌ها و فروشگاه‌ها استفاده می­ کنند که اکثر این مدل‌ها به سادگی به یک پریز متصل شده و باعث نورپردازی محیط داخلی مغازه می­ شود.

10 قفسه مغازه و فروشگاه:

قرارگیری قفسه در بازسازی مغازه و فروشگاه می­تواند نشانه خوبی برای جمع‌آوری وسایل و امکانات داخل مغازه باشد؛ که بنا به موقعیت و مکان بسیاری از فروشگاه‌ها از قبیل قفسه سوپرمارکت ها، قفسه لوازم جانبی، قفسه وسایل چوبی، قفسه کتاب و... از قفسه برای سامان­دهی به وسایل یا لوازم مورد نیاز خود استفاده می­ کنند که قطعاً در تغییر دکوراسیون و چیدمان مغازه سودمند خواهد بود.

11 بازسازی مغازه با بهینه سازی فضا

زمانی می توان یک بازسازی را موفق محسوب کرد  که فضا به شکل درستی بهینه شده باشد. معمولاً مغازه های قدیمی از نظر استفاده بهینه از فضا با مشکلاتی مواجه خواهند شد. فضای درونی مغازه باید از نظر اتاق پرو، محل قرار گیری طبقه ها و همینطور ساخت مجدد طبقه های اضافی بهینه شود. اگر قرار به اجرای بهترین دکور مغازه کفش است باید، نیمکت هایی در فضا جای داده شده اند تا پرو کفش برای مشتریان آسانتر باشد و در این زمینه بهینه سازی فضا اهمیت زیادی دارد.

بازسازی مغازه قدیمی رستوران باید به شکلی باشد که مشتریان فضای مناسبی برای رفت و آمد و نشستن داشته باشند اما برای اجرای بازسازی مغازه سرقفلی لوازم التحریر نیاز می باشد که مشتری بتواند دسترسی درستی به همه اجناس داخل مغازه داشته باشد و همه این موارد قابل قبول خواهد بود.

بازسازی| بازسازی مغازه| نوسازی| دکوراسیون| مزایای بازسازی مغازه و فروشگاه

مزایای بازسازی مغازه و فروشگاه:

1 بهبود کیفیت کار و افزایش رضایت مشتری که در درجه اول جزو ضروری­ترین مرحله بازسازی مغازه می ­باشد.

2 طراحی دکوراسیون و دیزاین­ های جذاب و چشم نواز مطابق با سلیقه مشتری که باعث می­ شود اشتیاق مشتری را جهت حضور مجددش افزایش دهد.

3 ایجاد حس مثبت و افزایش انرژی فراوان در بدو ورود به مغازه که حس لذت بخشی را در فرد ایجاد می­کند.

4 زیباسازی فضای داخل مغازه یا فروشگاه با چیدمان منحصر به فرد مبلمان، رنگ ­های گرم و دلنشین وسایل موجود در فروشگاه جزو مواردی است که باعث می­شود مشتری را به وجد بیاورد و همین عامل به ظاهر کوچک سود فراوانی را برای مغازه‌دار به همراه دارد. چرا که جلب رضایت یک مشتری، تعداد مشتری­ های فراوانی را جهت خرید از آن مغازه دعوت می­ کند؛ که این امر به شدت مفید خواهد بود.

5 نوع قرارگیری لوازم و یا محصولات در مغازه یا فروشگاه نیازمند انجام کارهای خلاقانه و هنری است که ذوق و شوق مشتری را برمی­انگیزد و او را برای خرید از این مغازه مشتاق ­تر می­ کند.

6 آماده سازی فضایی مناسب جهت رفت‌وآمد راحت و آسان مشتریان در مغازه و فروشگاه از دیگر مزایای بازسازی مغازه محسوب می ­شود. چرا که در بسیاری از موارد مشابه دیده شده که مشتری لحظاتی را برای خرید محصول موردنظر خود وقت صرف می­ کند و یا به مشورت و گفت­وگو می ­پردازد، اینجاست که وجود فضایی راحت و آسوده می ­تواند در خرید مشتری تأثیر بگذارد و باعث اطمینان خاطر و آسودگی او شود.

7 متفاوت بودن و زیبایی چشم­گیر وسایل و امکانات داخل مغازه نسبت به فروشگاه‌های دیگر این امکان را به مشتری می­ دهد که بیشتر از مغازه‌هایی که تنوع و زیبایی بیشتری داشته خرید کنند که نتیجه این امر علاوه بر این که باعث شده یک مزیت در بازسازی مغازه محسوب شود از سوی دیگر باعث افزایش تعداد مشتری می ­شود.

8 تزیین فوق العاده دکوراسیون و محیط داخلی مغازه با بادکنک و وسایل و لوازمی از این قبیل می­ تواند خاطره قشنگی را در ذهن مشتری ایجاد کند و او را جهت خریدهای مجدد به این مغازه ترغیب کند.

نتیجه گیری:

مغازه یا فروشگاه مکانی برای عرضه کالا، محصول و لوازمی می ­باشد؛ مغازه‌دار با بازسازی و ترمیم و نوسازی آن، قصد دارد رونق فراوانی برای خود ایجاد کند و از طرفی حس رضایت طلبی و خشنودی مشتری را هم فراهم کند و از سوی دیگر با تغییر دکوراسیون و المان و چیدمان مغازه با کمی حوصله و خلاقیت می­ توان کارهای شگفت آوری را انجام داد که تغییرات بی نهایت بزرگ را سبب شود.

نظرات
انصراف از نظر Close

0912-6936895