Search
Euro
English

کمد دیواری

امروزه کمد دیواری ها نقش گنجیه و صندوقچه های قدیم را برای منازل بازی می کنند، که محلی برای نگه داری و پنهان کردن لوازم های شخصی افراد خانه، از غریبه ها می باشد و امروزه خانه ای را نخواهید یافت که فاقد کمد دیوارباشد زیرا با یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانه طرف هستین که علاوه بر نگه داری لوازم باعث زیبایی و مرتب به نظر رسیدن خانه می باشد، اما این زیبایی در گرو کیفیت ساخت ومتریال مصرفی و مناسب ترین طرح برای فضای خانه شما می باشد و جز مهمی از دیزاین داخلی و دکوراسیون خانه به شمار می آید و وجودش برای خانه الزامی است به طوری که اکثر مردم برای خرید خانه کمد دیواری ها را جز الویت های اصلی انتخاب خود قرار می دهند.کمد دیواری ها نسبت به کمد های معمولی فضای کمتری را اشغال و فضای خالی بیشتری را برای نگه داری لوازم به شما هدیه می دهد و در کیفیت خانه شما بسیار تاثیر گذاراست.

کمد دیواری ها مناسب ترین وسیله برای پوشاندن نقص های خانه می باشد درهر خانه ای گوشه های پرت و بلا استفاده ای وجود دارد؛ مثل فرو رفتگی هایی در کنج ها و یا در برخی فضاها مثل ورودی و راهرها که نمی دانیم چه استفاده ای مناسب آن قسمت می باشد دراغلب این موارد فکر کردن به کمد دیواری می تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای خرید کمد دیواری دو راه پیش روی دارید:

1_به بازار بروید و کمد دیواری مورد نظر خود را خریداری کنید که که ممکن است در گذر زمان دچار از مد افتادگی شود.

2_برای فضایی که در خانه مد نظر دارید یک کمد دیواری خاص و یونیک طراحی کنید که فقط مختص خانه شما باشد و با دیزاین داخلی خانه شما در تعامل قرار گیرد.

در انتخاب و طراحی کمد دیواری ها باید به گزینه ها و عوامل گوناگونی دقت کنید.در اولین مرحله باید مشخص کنید که کاربرد این کمد دیواری برای شما چه خواهد بود؟قصد دارید یک کمد دیواری تزئینی داشته باشید یا از آن در اتاق خواب استفاده کنید وخواهان چه سبک(مدرن،کلاسیک،فرانسوی...) از کمد دیواری می باشید .

انواع مدل کمد دیواری

کمد دیواری ها دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به کاربرد آن ها تفاوت اصلی در سبک وچیدمان طبقات و نحوه باز شدن درب در آن ها می باشد.

کمد دیواری ریلی:

کمد دیواری ریلی یکی از انواع محبوب زیبا و لوکس کمد دیواری می باشد که برای منازل با متراژ کوچک و بزرگ انتخاب مناسب و ایده آل محسوب می شود و در ساخت این نوع کمد ها از متریال چوب ام دی اف و هایگلاس استفاده می شود و در انواع سبک ها مثل مدل کلاسیک ایتالیایی و... ساخته می شوند و نحوه بازه شدن درب به گونه ای می باشد که  نیاز به فضای اضافی در جلوی کمد دیواری نیست و درب در چارچوب خود جا به جا می شود و این نوع کمد دیواری ها  دارای مقاومت بسار بالایی می باشند.

کمد دیواری کلاسیک:

مشخصه این کمد ها بلند قامت و جا دار بودن آن ها می باشد به نحوی که ارتفاع آن از سقف تا کف و عرض آن کل دیوار را می پوشاند و در انواع سبک های کلاسیک ساخته می شوند و برای قسمت هایی از خانه که فضای زیاد داریم مناسب است و همچنین فضای قابل توجه ای را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین طول عمر زیاد و مقاومت بالایی دارد و در ساخت این نوع کمد دیواری از چوب و ام دی اف استفاده می شود.

کمد های closet:

مشخصه کمد های closet بدون درب بودن آن ها است یعنی به صورت باز و بدون درب مورد استفاده قرار می گیرند و و نمای بسیار زیبایی دارد و از این کمد ها اغلب در اتاق های تعویض لباس استفاده می شود و باعث لوکس شدن فضای اطاق می شود وچشم هارا به خود خیره می کند و جزو زیرمجموعه های کمد های مدرن به حساب می آید.

اطلاعاتی در مورد کمد دیواری های چوبی تولیدی توسط شرکت چوبین سازه

 • کلیه عکس هایی که در بالا مشاهده نمودین جزو نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت چوبین سازه می باشد.
 • شرکت چوبین سازه توانایی تولید و نصب هر نوع طرح دلخواهی را دارد.
 • آیتم های همراه کمد دیواری شامل ریل، بدنه، درب رگال و یراق آلات و آرام بند درب می باشد.
 • شرکت چوبین سازه قابلیت تولید و نصب در گسترده سبک های کلاسیک، مدرن، فرانسوی، اترشی، روئستیک دارا می باشد.
 • متریال ساخت: از بهترین نمونه های چوب موجود نظیر گردو، راش و روسی و از بهترین نمونه های ام دی اف داخلی و خارجی استفاده می کند.
 • رنگ:نوع رنگ مورد استفاده می تواند از انواع وایت واش، پتینه، شفاف و مات باشد.
 • ضخامت درب کمد ها بنا به سبک انتخابی از 20 تا 25 میلیمتر قابل تغییر است.
 • قیمت گذاری درب ها یه صورت پکیجی می باشد به گونه ای که بعد از ارائه طرح مد نظرکارفرما و متریال ساخت و برند یراق آلات درخواستی قیمت محاسبه می شود.
 • درب های کمد دیواری ها می تواند از نوع ابزار خور ساده و برجسته و هر طرح دیگه ای که مد نظر کارفرما باشد تولید شود.

نحوه ساخت کمد دیواری های چوبین سازه به شرح زیر می باشد:

 1. مشخص نمودن ابعاد کمد دیواری

 • ابعاد کمد دیواری ها بستگی به فضای موجود در اتاق و خواسته کار فرمایان می باشد اما اغلب کمدها در ابعادی به عمق 60 سانتیمترکه گاهی اوقات تا 35 یا 30 سانتیمتر هم تولید می شود و ارتفاع کمد دیواری ها هم فاکتور مهمی است که به طول 180 تا 200 سانتیمتر و گاهی کمتر و عرضی به طول 60 تا 300 سانتیمتر قابل ساخت می باشد در ضمن ابعاد مشخصی برای کمد دیواری وجود ندارد. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که کمد برای خانم طراحی می شود یا آقا به طور مثال برای خانم ها که دارای لباس خیلی بلند هستند باید ارتفاع کمد بین 150 تا 180 سانتیمتر در نظر گرفت اما برای آقایان که بیشتر کت و شلوار می باشد ارتفاع نسبتا کمتری می توان مد نظر گرفت.

 1. ساخت بدنه کمد دیواری

 • کمد دیواری ها معمولا دارای چند فضا با عرض های مختلف برای نگه داری لوازم می باشند و ساخت تنها به شرح زیر می باشد:

ابتدا متریال مصرفی مشخص می شود که MDF باشد یا چوب که طرح و رنگ کار با توجه به سلیقه کار فرما انتخاب می شود و اصولا رنگ و ظاهر درب کمد دیواری با بدنه باید باهم هماهنگ باشد و از این رو کار فرما طرح و رنگ درب را انتخاب می کند و بدنه متناسب با آن ساخته می شود پس از آن نوبت به طراحی قسمت داخلی کمد می باشد که این قسمت نیز می تواند به سلیقه کار فرما ساخته شود یا به عهده شرکت چوبین سازه گذاشته شود.

 1. ساخت درب کمد دیواری

 • پس از پایان ساخت بدنه نوبت به ساخت درب کمد دیواری می رسد جنس درب کمد دیواری بستگی به رنگ و طرح آن دارد ومتریال مصرفی همان طور که گفته شد می تواند از چوب باشد یا MDF که معمولا درب هارا از MDF می سازند چون قابلیت رنگ پذیری و ابزار خوری بسیاری دارد و گاهی از ترکیب چوب و MDF نیز می توان استفاده کرد.

0912-6936895