همآهنگ ترین سیستم ساختمانی با محیط زیست

       سیستم ساختمانی قاب سبک چوبی Light Wood Frame Construction دارای مناسب ترین روش ساخت در حفاظت از محیط زیست است که در کشورهای صنعتی دنیا از معافیت مالیاتی محیط زیست برخوردار شده است. از آنجایی که شرکت چوبین سازه سپهر بطور کامل از مقررات آیین‌نامه بین‌المللی IBC 2012 پیروی نموده و در طراحی اجزای ساختمانی، انتخاب مصالح و محاسبات فیزیک ساختمان، الزامات آیین‌نامه‌ای ساختمانهای چوبی کشور سوئد را به مورد اجرا میگذارد، ساختمانهای این شرکت سازگاری بی‌نظیری با محیط زیست دارند. از جمله آنکه تمام مصالح بکار برده شده در این ساختمانها برگرفته از طبیعت است و برای مثال از کاربرد مصالح پلیمری، مصالح فرآوری شده با مواد شیمیایی خطرناک، مصالح دارای الیاف آزبست، مصالح دارای فورم آلدهاید و دیگر مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست و سلامت ساکنان به‌شدت خودداری می‌شود.


مهم ترین مشخصات زیست محیطی ساختمانهای چوبی شرکت چوبین سازه سپهر:

 • کاربرد مصالح بر گرفته از طبیعت در جهت توسعه معماری پایدار.
  حداکثر استفاده از مصالح تجدید پذیر و قابل بازگشت به چرخه تولید و طبیعت مانند چوب، فرآورده‌های چوبی، ورق‌های گچی با لفاف کاغذی و عایق‌های حرارتی معدنی.

 • پایدارترین سازه در برابر عوامل طبیعی به دلیل کاربرد چوب درختان برگ سوزنی که ساختار زنجیره‌ای مولکولی داشته و اسیدها، بازها و نمکها در آن بی اثر می‌باشند.

 • حداقل ضایعات ساختمانی به دلیل کاربرد اجزای ساختمانی مدوله شده و همخوانی با دیگر مصالح ساختمانی پیش ساخته.

 • بیشترین قابلیت در صرفه جویی انرژی‌های مصرفی برق و گاز با استفاده کامل از مصالح عایق بندی حرارتی در کف، دیوارها، سقف و پی با کمترین انرژی مصرفی در طول بهره برداری از ساختمان، بگونه‌ای که مصرف سوخت این خانه‌ها کمتر از یک دهم ساختمانهای سنتی است.

 • نصب سپتیک تانک برای استفاده مجدد از آبهای هرز، در راستای آبیاری درختان باغ و توسعه فضای سبز حیاط.

 • استفاده از بهترین سیم‌های مفتولی استاندارد با دو پوشش عایق در راستای طول عمر بیشتر در آب و هوای مرطوب. محاسبات و طراحی کامل تاسیسات الکتریکی ساختمان به همراه کاربرد چاه ارت در پیش گیری از برق گرفتگی و آتش سوزی.

 • کاربرد 10 الی 20 سانتی‌متر عایق حرارتی الیاف معدنی با چگالی بالا، با درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی و بر طبق محاسبات فیزیک ساختمان، درون دیوارها، پی و سقف خارجی در جهت صرفه جویی در مصرف سوخت و آسایش بیشتر ساکنان.

 • کاربرد پی بتنی تهویه شده گسترده با عایق‌بندی در برابر نفوذ گاز مرگبار رادن، برای نخستین بار در کشور.

 • ساختمان‌های دارای سازه‌ چوبی با عمر مفید بیش از 100 سال با سابقه استفاده چندین نسل متمادی در کشورهای صنعتی با نمونه‌های 700 ساله در کشور سوئد و 900 ساله در کشور نروژ.